Sítotisk

Sítotisk na textil a pracovní oděvy, výroba nášivek a samolepících etiket

Sítotisk je technologie potisku používaná již tisíc let s kořeny ve staré Číně. Díky moderním technologiím a materiálům byla dovedena do dokonalosti. Principem je protlačení barvy skrz šablonu ze sítoviny perfektně natažené na rámu - síta. Používáme několik druhů barev, většinou vícesložkových a ekologických.

Aplikovat lze na textil, deskové materiály, samolepy, reklamní předměty a různé jiné výrobky. Potisk může být jedno i vícebarevný - každá barva se tiskne ze samostatného síta. Možná je i kombinace s různými jinými technologiemi.

Používané technologie:

Vhodnou technologii, druh barvy a způsob potisku určujeme na základě našich dlouholetých zkušeností a dle požadavků klienta. U nestandardních materiálů je třeba udělat zkoušku odolnosti, která zaručí perfektní výsledek. V minulosti jsme realizovali potisk triček pro německou armádu, kdy podmínkou pro přidělení zakázky, byla prací zkouška k zaručení dostatečné odolnosti přímo ve vojenské prádelně, která pro naši firmu vyšla kladně.

Přímý potisk - tisk barvou přímo na výrobek - barva si vytváří určitou vrstvu
Sublimace - tiskne se na speciální papír, který se následně přežehlí na textil, kam se teplem zplynovaná barva přenese a vpije do materiálu - hojně využívané u sportovních oděvů hlavně ze syntetických materiálů a u výstražných reflexních vest - barva nevytváří hmatatelnou vrstvu
Termotransfer - tisk na speciální papír, ze kterého se vrstva barvy přežehlením přenese na povrch výrobku
Rotační sítotisk - přímý potisk na válcovité předměty (lahvičky...)

^ zpět

Použití:

Potisk textilu: tiskneme oděvy, jak pracovní, sportovní, tak i pro volný čas. Často se tiskne na nášivky, nebo na přístřihy, ze kterých se až následně konečné výrobky šijí.

Potisk PVC a papírových samolepek a plakátů: Vhodné hlavně pro vyšší množství, kdy se technologie stane efektivnější. Samolepy jsou i odolnější, než při tisku ofsetem, nebo digitálním tiskem.

Potisk nejen plastových tabulek: vyšší vrstva tištěná sítotiskem je trvanlivější než digitální tisk. Výhodou je i možnost tisku bílou barvou. Vhodné i pro dotisk popisovatelné zóny na platebních kartách.

Potisk reklamních a dalších předmětů: podmínkou je tisk na rovnou plochu, nebo v případě rotačního sítotisku na plochu válcovou. Někdy je vhodnější tampónový tisk.

^ zpět

Orientační ceník

Ceník je sestaven pro potisk textilu do maximálního rozměru A3 a uvedené částky jsou za kompletní realizaci tisku po schválení grafického návrhu a zahrnují: předtiskovou úpravu návrhu, přípravu a tisk předloh, zhotovení síta pro všechny barvy, nastvení stroje pro tisk, samotný tisk a následné vymytí stroje.

Počet 20ks 50ks 100ks 500ks
1 barva 41,- 28,- 19,- 10,-
2 barvy 59,- 40,- 28,- 13,-

Grafický návrh se účtuje zvlášť. Dalšímy vícenáklady mohou být u některých zakázek např.: složité vybalování a následné vracení do obalů, vzorování tisků, zkoušky potisku nestandardních materiálů, atypické výrobky, tisk na problémová místa, míchání přesných odstínů barev dle Pantone (na různých podkladech může mít stejná barva jiný odstín). Ve většině případů jsou tyto částky konzultovány při přijetí zakázky.

^ zpět

Galerie

plexi plexi
plexi plexi
plexi plexi
plexi plexi
plexi plexi
plexi plexi
plexi plexi
plexi plexi
^ zpět

BonArt - reklama a marketing s.r.o., Osecká 416/10, 419 01 Duchcov
tel: +420 602 874 849, e-mail: bonart2@centrum.cz